ГоловнаОстанні новини7 Вересня, 2021р.
 Версія для друку

ЩОБ НЕ ОТРУЇТИСЬ ГРИБАМИ

Опубліковано: 07.09.2021, 09:01

Україна відноситься до країн, в яких вживання дикорослих грибів є традиційним. Але ця традиція таїть у собі небезпеку отруєння.

Гриби - це дарунок лісу, але водночас вони є небезпечним продуктом харчування, який може привести до отруєння, а іноді й смерті. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах. Прикро, що багато людей висновки робить лише на основі свого гіркого досвіду.

Гриби важко, а іноді й неможливо відрізнити де отруйні, а де придатні для споживання. Деякі отруйні гриби за своїм зовнішнім виглядом нагадують їстівні.  Втрата навичок щодо збирання грибів мешканцями міст і сіл, погіршення  загальної екобіологічної ситуації (забруднення важкими металами, пестицидами) можуть привести до виникнення грибних отруєнь.

Отруєння можливе також їстівними грибами, якщо їх не вчасно і погано обробити. Що стосується приготування, то слід пам’ятати, що готувати гриби необхідно у той же день, коли їх зібрали, інакше у них утворюється трупна отрута. Неправильно приготовані консервовані гриби можуть призвести до тяжкого захворювання – ботулізму. Ті консервації, що довгий час зберігалися, необхідно прокип’ятити протягом 10-15 хвилин.

Нудота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, діарея, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності, все це найпоширеніші симптоми при отруєні грибами. Щоб запобігти цьому, ми радимо Вам дотримуватись елементарних вимог, які в кінцевому результаті можуть врятувати Ваше життя. Профілактика і надання першої допомоги при отруєнні грибами мають дуже важливе значення. Природа дії отруйних грибів вивчена недостатньо,  тому невідомі або сумнівні гриби не збирайте.

З метою попередження отруєнь грибами дотримуйтесь таких правил:

Первинні ознаки отруєння з'являються через 1-4 години після вживання грибів, в залежності від виду гриба, віку та стану здоров'я потерпілого, кількості спожитих грибів. Якщо вже отруєння сталося тоді потерпілому треба надати першу домедичну допомогу. В такому випадку треба не зволікати, а негайно викликати "Швидку медичну допомогу". До прибуття лікарів хворому потрібно промити шлунок, прийняти активоване вугілля (4-5 пігулок), відновити водно-сольовий баланс однією або двома склянками підсоленої води. З'ясуйте, хто вживав разом із постраждалим гриби, проведіть профілактичні заходи. У разі отруєння не можна вживати будь-які ліки та їжу, - це може прискорити всмоктування токсинів грибів у кишечнику.

Запам’ятайте! Отруєння грибами дуже важко піддається лікуванню. Тому будьте уважними і дотримуйтесь елементарних вище приведених вимог, - це врятує не тільки Ваше життя, але й життя близьких Вам людей.

inf_MUSHROOMS_1600x1200_rgb_72dpi (1).png


   
Останні новини
16 Вересня08:12 З Днем рятівника!
14 Вересня09:16 НЕБЕЗПЕКА СПАЛЮВАННЯ ЛИСТЯ
14 Вересня08:37 Розгортання мобільного навчально-консультаційного пункту
10 Вересня10:30 Навчання керівників структурних підрозділів
7 Вересня09:01 ЩОБ НЕ ОТРУЇТИСЬ ГРИБАМИ
28 Серпня15:23 Пам'ятка батькам щодо дотримання дітьми Правил дорожнього руху
26 Серпня11:36 План проведення функціонального навчання у вересні 2021 року
20 Серпня16:09 З Днем Незалежності!
16 Серпня16:07 Участь у спеціальному об’єктовому тренуванні з питань цивільного захисту
12 Серпня16:46 Участь у командно-штабному тренуванні
11 Серпня16:08 Не допускайте пожеж в екосистемах!
11 Серпня11:52 Не торкайтесь підозрілих предметів!
2 Серпня09:21 Проведення показового спеціального об’єктового навчання з питань цивільного захисту
29 Липня17:00 Участь у роботі колегії
23 Липня12:46 Навчання з пожежної безпеки відповідальних осіб закладів дошкільної освіти
Останні новини