ГоловнаПро центрІсторія Центру
 Версія для друку

ембл1.png                                                                                                ембл2.png

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

 

Згідно Директиви штабу цивільної оборони УРСР від 6 січня 1965 року № 015 22 березня 1965 року сформовано курси цивільної оборони Тернопільської області на базі штабу ЦО області.

Перші заняття зі слухачами проводились з 22 березня по 1 квітня 1965 року і Наказом начальника штабу ЦО області було оголошено перший випуск слухачів курсів.

В період з 1965 по 1996 роки курси ЦО були в складі штабу цивільної оборони області у різній штатній чисельності та структурі.

Наказом Міністра МНС України від 9 грудня 1996 року змінено штат штабу ЦО області на “Штаб ЦО та надзвичайних ситуацій” із зміною штатної чисельності курсів.

В травні 1998 року Постановою Кабінету Міністрів України № 748 реорганізовано штаб ЦО та НС області в “Управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Тернопільської облдержадміністрації” із зміною структури курсів.

Курси цивільної оборони області постійно реформувались.

В липні 2001 року Постановою Кабінету Міністрів України № 874 визначено статус курсів ЦО Тернопільської області.

В грудні 2002 року курси ЦО включено до Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України.

З 1 січня 2003 року курси ЦО області розпочали свою діяльність як державна, юридична, навчально-методична установа цивільної оборони України і організаційно-методичне управління курсами покладено на Інститут державного управління у сфері цивільного захисту.

 Наказом МНС України від 29.08.2005р. №169 "Про здійснення організаційно-штатних заходів щодо створення навчально-методичних центрів у АР Крим та областях" з 1 жовтня 2005 року курси ЦО Тернопільської області реорганізовано в навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Тернопільської області.

З 12 червня 2013 року переведено штатну чисельність на новий штат наказом Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 12.06.2013р. №402 «Про здійснення організаційно-штатних заходів в організаційних структурах ДСНС України».

З 1 квітня 2015 року переведено штатну чисельність на новий штат наказом Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 11.02.2015р. №71 «Про здійснення організаційно-штатних заходів в навчально-методичних центрах цивільного захисту та безпеки життєдіяльності областей та м. Київ».

З 1 червня 2019 року наказом Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 01.04.2019р. №203 «Про здійснення організаційно-штатних заходів в навчально-методичних центрах цивільного захисту та безпеки життєдіяльності областей та м. Київ» переведено штатну чисельність на новий штат.

За 55 років існування Курсів цивільної оборони та в подальшому НМЦ ЦЗ та БЖД  Тернопільської області біля 80 тисяч слухачів були охопленні навчанням функціонального навчання з цивільного захисту (цивільної оборони),   підготовкою населення до дій у надзвичайних ситуаціях техногенного та природного характеру м. Тернополя, районів, підприємств, установ та організацій, селищних та  сільських рад, сільськогосподарських підприємств.

На сьогоднішній день  НМЦ ЦЗ та БЖД  Тернопільської області виконує свої функції як навчальний заклад післядипломної освіти, який  провадить освітню діяльність для осіб з вищою освітою за програмою функціонального навчання (підвищення кваліфікації цільового призначення) керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту для потреб місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання усіх форм власності, а саме:


 

    Твіт